Blíží se premiéra inscenace Čapek Městských divadel pražských

V Divadle Rokoko pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek. Inscenace bude mít premiéru 3. června v Divadle Rokoko. Hlavní roli Karla Čapka ztvární Jiří Hána.

Autorský projekt režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové mapuje skrze osud významného českého spisovatele a novináře Karla Čapka důležité období našich dějin. Inscenace sleduje poslední chvíle života Karla Čapka, který musí bojovat se zbabělostí, malostí a nenávistí národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

„Čím delší čas s Čapkem trávíme, tím více se nám dostává pod kůži, občas vidím nějakého herce, který si čte například Čapkovu korespondenci,“ říká režisér a spoluautor inscenace Pavel Khek. A dodává: „Každý divák bude Čapka vnímat jinak, podle toho, kdo ho učil ve škole. Na prostoru dvouhodinové inscenace však nelze ukázat pohledy všech stran, i když se pokoušíme být dobově věrní a jen věci lehce domýšlet, tak se samozřejmě jedná o naši interpretaci. “

V titulní roli se představí Jiří Hána, Čapkova bratra Josefa ztvární Milan Kačmarčík. V dalších rolích vystupují Máša Málková, Stanislava Jachnická, Viktor Dvořák, Jitka Smutná, Hana Doulová, Jan Vlasák, Petra Tenorová, Aleš Bílík, Michael Vykus, Petr Klimeš a Jan Řezníček.

Premiéry 3. 6. a 5. 6. 2017 v Divadle Rokoko

Více informací na: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/

Podělte se s přáteli: