Pražský komorní balet v červnu a v červenci

Taneční divadlo Petra Zusky KYTICE vzniklo na motivy Erbenovy sbírky veršovaných balad, která patří k pokladům české poezie a literatury. Pokud jste doposud neměli možnost oceňovanou inscenaci zhlédnout, nepromeškejte jedinečné dva termíny uvedení. Na Kytici se můžete těšit v neděli 6. června a za necelý měsíc opět v neděli 4. července od 19:00 v Divadle na Vinohradech.

Komponovaný večer na motivy starých lidových písní CARMINA VETERA bude uveden v neděli 27. června od 19:00 v Divadle na Vinohradech. Představení tvoří čtyři díla renomovaného choreografa Petra Zusky, pro která se jejich autor inspiroval motivy lidových písní. Přes krásu písní, poezie a etnické hudby se díky choreografiím dostáváme do prostředí, které ukazuje skutečné vztahy mezi lidmi a životní etapy, jež právě prožívají.

Na výjimečnou událost a jediné uvedení se pak můžete těšit v rámci letní divadelní scény Azyl78. Komponovaný večer v originální autorské choreografii Petra Zusky, Marka Svobodníka a Viktora Konvalinky s názvem L.I.VE – loučení Igora Vejsady s taneční kariérou se uskuteční v pátek 2. července v 19:30 v šapitó Azyl78 na Výstavišti Praha. Vynikající tanečník a baletní mistr Igor Vejsada se rozloučí s profesionální kariérou a naposledy zatančí hlavní roli v choreografii Chvilka POEzie.

Podělte se s přáteli: