Mezinárodní den tance 2021 aneb „Kdo tančí, nestárne!“

Tento čtvrtek 29. dubna vypukne on-line událost Mezinárodní den tance 2021 – kompletní program bude dostupný ONLINE a ZDARMA.

Pořadatelé z Art 4 People připravili jako každý rok celodenní taneční program, ve kterém nebudou chybět vystoupení profesionálních divadelních souborů (Národní divadlo Praha, Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské aj.), ukázka tanečního filmu Jiřího Kyliána, společný baletní trénink pod vedením šéfů uměleckých souborů a baletních mistrů včetně Darii Klimentové z The Royal Ballet School of London, vystoupení a workshopy napříč nejrůznějšími tanečními styly a celorepublikový flashmob, který natočili Taťána G. Brzobohatá, Ondřej G. Brzobohatý, Vlastimil Harapes a Elis Mraz pod vedením choreografa Marka Zelinky. Letošní ročník vznikl ve spolupráci Nadace Krása pomoci a je doprovázen heslem „Kdo tančí, nestárne“, které vyzývá veřejnost, aby podpořila úsilí nadace nadále zlepšovat životy seniorů.

Program oslavy bude možné sledovat ZDARMA ve čtvrtek 29. dubna od 10:30 na facebookové stránce Art 4 People či v události, na www.mezinarodnidentance.cz nebo YouTube Art 4 People.

„Věřím, že celodenní taneční program nabídne široké veřejnosti pohyb a kulturu, která nám všem tak schází. Diváky čeká skutečně pestrý program.“ uvedl Martin Kolda, dramaturg Mezinárodního dne tance a ředitel Art 4 People.

Manažerka projektu Alexandra Šebestová doplňuje: „Usilujeme o maximální zapojení veřejnosti do charitativní on-line kampaně Nadace Krása pomoci s heslem „Kdo tančí nestárne!“. Taneční flashmob oslovil již přes 100 000 lidí po celé České republice.“

Během celodenního programu vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, kterými jsou Národní divadlo Praha, Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů včetně Darii Klimentové z The Royal Ballet School. Představí se filmová skeč Jiřího Kyliána, světově uznávaného tanečníka a choreografa, držitele mnoha mezinárodních ocenění, který byl v roce 2019 jmenován rytířem francouzské Akademie krásných umění v Paříži. V rámci programu se nově uskuteční taneční soutěž Salsa Open, které se účastníci budou moci zúčastnit ze svých domovů.

Zapojte se do oslav a nezapomeňte živé vysílání sdílet i se svými rodiči a prarodiči. Veškeré detaily ohledně programu a příprav Mezinárodního dne tance sledujte na webu www.mezinarodnidentance.cz a ve facebookové skupině.

Taneční flashmob ke zhédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=IXTfuyd0AtI&ab_channel=Art4People

Podělte se s přáteli: