Ikonický Ennio Morricone přijede popáté a naposledy koncertovat do Prahy

Italský filmový hudební skladatel vystoupí v pondělí 16. 10. 2017 v O2 areně. Již tradičně povede Český národní symfonický orchestr. V rámci koncertu zazní nejznámější skladby velikána světové filmové hudby.

To, co se povedlo římskému rodákovi Enniu Morriconemu, se nepodařilo žádné z hvězd světové pop music, která kdy zavítala do Prahy. V rámci čtyř předchozích koncertů, které se uskutečnily v pravidelné periodě během čtyř let, vždy beznadějně zaplnil největší halu, která se v České republice nachází. Fanoušci z celé republiky i zahraničí neváhali zavítat na koncert zřejmě nejzásadnějšího filmového hudebního skladatele historie kinematografie.

„Ennio Morricone v Praze odehrál čtyři koncerty, ale každý byl programově odlišný. Maestro má skutečně z čeho vybírat, a tak vždy představil jiný program. Nikdy však nechyběly nejzásadnější skladby jeho kariéry, které obecenstvo vždy očekává. V říjnu se tedy mají fanoušci opět na co těšit,“ sdělila ke koncertu Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group.

Mnohokrát oceňovaný Morricone je autorem melodií k filmům jako Tenkrát na západě, Misie, Osm hrozných, Hodný zlý a ošklivý, Nejvyšší nabídka, Profesionál, Pro pár dolarů navíc, Bio Ráj a mnoho dalších. Celkově stihl během své kariéry složit hudbu k více než 500 filmům. Během 6O let působení na scéně si jeho služby vyžádali režiséři jako Sergio Leone, Qiuseppe Tornatore nebo Quentin Tarantino. Ten vybral jeho skladby do svých filmů Kil Bill 1 a 2. Originální hudbu pro jeho film Osm hrozných, složil Morricone v roce 2016 a získal za ni prestižní cenu Oskar. Tu však jako jediný hudební skadatel historie získal za celoživotní přínos filmové hudbě již v minulosti.

Ennio Morricone přijede do Prahy do pětice. Bude se jednat o poslední tuzemské vystoupení italského velmistra melodie, emoce i melancholie. „Ennio Morricone v Praze vystoupí naposledy. Jeho současné turné je zcela poslední a tak mají fanoušci poslední možnost k tomu vidět mistra v akci,“ sdělila za pořadatele Lucie Nouzová.

Morricone v Praze vystoupil naposledy v únoru tohoto roku, kdy koncert sledovala do posledního místa zaplněná o2 arena. Stejně jako při minulých koncertech ocenilo Morriconeho umění několikánásobný bouřlivý potlesk ve stoje.

Koncert se uskuteční 16.10. 2017 v o2 areně. Vstupenky na poslední vystoupení Ennia Morriconeho v Praze jsou k dispozici prostřednictvím sítě Ticketportal.

Podělte se s přáteli: