Ballet Hommes Fatals přitančí v novém kabátě na konci září

Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v pražském divadle Hybernia 26. září 2016.

Jedná se o originální soubor baletních umělců z Národního divadla v Praze, který představí známé scény klasického baletního repertoáru, přičemž slavné a virtuózní ženské role zatančí muži.

hommes

Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. Během komponovaného večera se představí Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli. Soubor je desetičlenný, obsahuje jen pánské obsazení, devět balerín a jednoho tanečníka.

„Toto představení jsme uvedli v únoru na repertoár divadla Hybernia, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly vyprodané, diváci byli nadšení, nejen baletomani, ale i ostatní publikum, včetně známých osobností ze světa tance, měli jsme z toho velkou radost. V nové sezoně přichází představení v novém hávu. Vyšperkovali jsme některé kusy ze známých baletů, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili,“ podotýká o představení první sólista Baletu Národního divadla Michal Štípa.

Repertoár tvoří upravené nejznámější scény z baletů, jako jsou např. Labutí jezero, Giselle, Raymonda, Šípková Růženka, Don Quijote nebo sólo Umírající labuť.

„Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme novou upravenou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor,“ doplňuje Michal Štípa.

V nové sezoně čeká skupinu Ballet Hommes Fatals kromě několika vystoupení v Praze také hostování jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Tento mužský baletní soubor vybrala i televize Nova pro výstup do pořadu Tvoje tvář má známý hlas 2, kde se již brzy představí v klipu Ennie Lenox. Známou britskou zpěvačku ztvární Marta Jandová.

„Odborná kritika našeho představení byla pozitivní, což nás utvrdilo, že se souborem Ballet Hommes Fatals budeme pokračovat s dalšími představení. Doufám, že za hlavní roli Odetty dostane moje ženské já Anastasia Prekrasnaja nominaci na Thálii J,“ uzavírá leader skupiny Michal Štípa. Tato ruská primabalerína vystudovala Vaganovu akademii a má vynikající baletní techniku. Její životní heslo: „Krása je balet, balet jsem já.“ Také ostatní tanečníci mají své ženské protějšky, například první sólista Baletu ND Giovanni Rotolo ztvárňuje Felicity Bigassovou z Anglie, absolvovala taneční akademii Bílá Čokoláda a její osobní motto: „Lepší jeden dortík, než deset doktorů.” Benjamin Husson se představí jako tanečnice Pavlina Flatfootova the 2nd z Ruska, která vystudovala Vodkademii baletu a řídí se podle hesla: „Lepší přijít pozdě, než přijít ošklivá…”

Termíny představení:
26. září 2016 | 20:00 – Hybernia
29. října 2016 | 19:00 – Stavovské divadlo
16. listopadu | 20:00 – Hybernia
19. prosince | 20:00 – Hybernia

Více na: http://www.ballethommesfatals.cz/cs

Podělte se s přáteli: